Панели УКРОП - Вопросы
Официальный сайт производителя панелей "УКРОП"
RU UA
+38 (096) 004-77-44
+38 (050) 1 000 - 136

Питання - відповіді

Як економити на опаленні з електричними панелями і зменшити платіжки до 3 -4 -х разів порівняно з централізованим опаленням.
Поради від виробника ТМ “Українські обігрівальні панелі”.

В умовах постійного росту комунальних тарифів на опалення, дуже актуальним є питання пошуку альтернативних способів економного опалення. Особливо гостро це стосується власників приміщень з централізованим опаленням, де, на фоні скорочення субсидій, люди з власної кишені почали сплачувати непомірні суми, як доходять до 4000 грн за 3 кім. квартиру і при цьому тепла в кімнатах не завжди вистачає. Тому відключення від централізованого опалення – це можливість особисто обирати спосіб опалення, самостійно контролювати витрати на тепло в кожній кімнаті та не отримувати квитанції з захмарними цифрами. Саме тут постає питання, який саме спосіб опалення обрати, щоб це було економно, безпечно та комфортно?

В цій статті ми зібрали найбільш поширені питання клієнтів, виходячи з досвіду роботи з 2011 року. Відповіді дає директор офіційного інтернет-магазину виробника ТМ «Українські обігрівальні панелі” (УКРОП) Андрій Євгенійович.Якщо врахувати такі показники, як доступність по ціні, економічність, безпека, екологічність, простота і швидкість установки то я би виділив в першу чергу електроопалення, і його підвид - інфрачервоне, а саме -довгохвильове або низькотемпературне.

1) Способом передачі тепла. Якщо коротко, вони накопичують тепло в предметах і гріють людей, а не повітря під стелею. Відомо, що кімнату можна нагріти через: 1) обігрів повітря (конвекційний спосіб - він же є традиційний), 2) контакт з нагрівальною поверхнею (тепла підлога), 3) інфрачервоні (далі ІЧ) теплові промені. Кожен із способів в чистому вигляді практично не існує, але завжди щось переважає. Так, традиційні водяні чи електричні радіатори, конвектори, "дуйчики" ПЕРЕВАЖНО гріють повітря (на 80-95%), натомість ІЧ панелі гріють повітря в середньому лише на 30%, а решту тепла - 70% - віддають через інфрачервоні хвилі напряму предметам та поверхням огороджувальних конструкцій (стінам, підлозі, стелі), а ті вже мяко прогрівають повітря.

2) Рівномірністю прогріву приміщення. При конвективному опаленні, тепле повітря постійно піднімається вгору, тому під стелею завжди тепліше, в ногах - холодніше, при іч панелях - тепло розподіляються більш рівномірно.

Відомо, що будь-яке тверде тіло із температурою вище 0% випромінює іч промені. Живі організми можуть не лише випромінювати, але й поглинати іч промені. Без цього життя на планеті не можливе. Чим вища температура джерела - ти промені коротші. Іч промені ділять на довгі (темні або невидимі), середні (помаранчеві), та короткі (червоні). Так, як тіло живої людини випромінює довгі іч промені, для побутового обігріву і зокрема опалення житла згідно ДБН (Державні будівельні норми) використовуються саме довгохвильові або темні (ті, що не світять) ІЧ панелі. Настінна іч панель із температурою до 80-90 С, або стельова панель з температурою 250С гріє сонячним теплом із найріднішими для тіла людини довгими хвилями. Але чим ближча температура панелі до тіла людина, тим вона комфортніша. Тому настінні іч панелі дають найбільш м'яке тепло, комфорт, гарне самопочуття та користь для здоров"я. При ІЧ опаленні приміщення обігрівають головним чином за рахунок променевого теплообміну між панеллю, яка гріє та поверхнею огороджень. Випромінювання від панелі, потрапляючи на поверхню огородження і предметів, частково поглинається, частково відбивається. При цьому виникає так зване вторинне випромінювання, коли прогріті поверхні стін і т.д. починають повторно обігрівати кімнату.

Конвекційне опалення гріє переважно повітря, і це основний недолік, оскільки повітря дуже поганий теплоносій - воно швидко втрачається при провітрюванні, вентилюванні, через щілини і т.п. Також, повітря нерівномірно розподіляє тепло - під стелею гарячіше, в ногах - холодніше. Скажімо щоб в ногах відчувалось +20С, під стелею має бути +24-25С. Ці зайві 4-5С є конвективні втрати -витрати на нагрів повітря під стелею. Натомість, іч панелі рівномірніше розподіляють тепло (різниця може сягати лише 1С), накопичуючи його в конструкції приміщення, яке в свою чергу повільніше остигає і м'яко обігріває повітря, панелі при цьому менше часу працюють. Основі переваги іч панелей є:

 1. економічність порівняно з конвекційним опаленням (до 50%).
 2. здоровий мікроклімат, оскільки не спалює кисню, не осушує повітря (особливо важливо в дитячих кімнатах!);
 3. мінімальна конвекція, не піднімає пил;
 4. мінімальне навантаження на електромережу;
 5. термін експлуатації понад 25 років, не потребує обслуговування чи ремонту;
 6. корисне для здоров’я та самопочуття людей і тварин, лікувальна дія на мешканців (вплив ІЧ-променів та аніонів на людину);
 7. висока пожежна безпека, не потребує дорогої проектної документації;
 8. нижча вартість обладнання порівняно із котлом, радіаторами, трубами;
 9. зручність та швидкість монтажу/демонтажу при переїзді (власноруч);
 10. комфорт за нижчої температури;
 11. знешкоджує житло від цвілі, грибків, бактерій, усуває сирість стін.
 12. не боїться перепадів в мережі - немає потреби в стабілізаторах напруги;
 13. естетичний дизайн, ергономічність: кріплення на стелі, наприклад, дає можливість безперешкодного розміщення меблів та предметів;
 14. можливість гнучкого програмування клімату та додаткової економії.
Без офіційного проекту іч панелі є звичайними побутовими обігрівачами, які можна підключити в розетку і грітись, але в межах виділеної потужності на житло. Але для максимальної економії, потрібно оформити їх як індивідуальне ОПАЛЕННЯ, також щоб отримати пільговий тариф 0,90 грн/кВт*год на ліміт 3000 кВт в місяць в опалювальний період. От для цього і потрібен робочий проект на індивідуальне електроопалення. Орієнтовно він коштує для приватних будинків до 2000 - 2500 грн, для квартир до 1800-2000 грн. Для наших клієнтів наш проектант виготовить його зі знижкою. Термін в не сезон біля 1 тижня.

При самостійному монтажі з підключенням панелей напряму в розетки, мінімальна вартість комплекту панельних обігрівачів з терморегуляторами становить: 1-но кім.квартира - від 4000 до 7000 грн, 2-х кім.квартира від 6000 до 11000 грн, 3-х кім. квартира від 8000 до 17000 грн, 4кім. квартира від 10000 до 20000 грн. Ціна залежить від необхідної потужності ,виходячи з теплоізоляції квартири. Неутеплені, кутові, на першому і останньому поверхах квартири зазвичай потребують більше потужності, а відтак більше панелей. В такому випадку ви користуєтесь опаленням при діючих тарифах.

Наприклад, для 2-х кім. квартири заг. площею 50 кв.м. утепленої ззовні пінопластом 10мм, двохкамерними склопакетами, розміщеної між поверхами, не кутової, з висотою стелі 2,5м потрібно згідно норм 2,5 кВт потужності панельного опалення або 4 -4,5 кВт конвективного опалення (котли). Для системи опалення необхідно: 4 панелі: зал - 500+500 Ват, спальня - 700 Ват, кухня - 300 Ват, в ванну - рушникосушка 300 Ват, або панель на 200 Ват, 4 терморегулятори).

Для максимальної економії та при замовленні послуги під ключ, додатково необхідно сплатити: 1) вартість демонтажу і монтажу, матеріали - близько 6 -10 тис, 2) проект для квартири 1,5 - 2 тис. грн, 3) електролічильник день-ніч (не обов'язково) - 1700 - 2500 грн залежно від моделі + монтаж від РЕСУ, всього до 3 тис грн., 3) добавлення потужності (за необхідності) біля 2 тис. грн РЕСу за 1 кВт (разово).

Всього кошторис індивідуального панельного електроопалення під ключ з новим лічильником день-ніч для неутеплених квартир становитиме приблизно: 1-но кім.квартира - 18 000 грн або 1500 грн в місяць, 2-х кім.квартира - 21 000 грн або 1750 грн в міс, 3-х кім. квартира - 29 000 грн або 2416 грн в міс, 4-х кім. квартира - 33 000 грн або 2750 грн в місяць в рассрочку без відсотків на 12 місяців.

Формула економії така: 1) двозонний лічильник “день-ніч” + 2) тариф 0,90 грн/кВт*год + 3) правильний розрахунок + 4) правильний монтаж + 5) налаштування температури в кожній кімнаті по графіку. 

Проведемо паралель з лікуванням. Лікар, спочатку визначає діагноз, а потім призначає ліки, дозування і спосіб прийому. Подібно й тут, не займатись самолікуванням, а звернутись до кваліфікованого спеціаліста з багаторічним стажем продажу та установки електроопалення. Спеціаліст має пройти етапи: 

 1. діагноз - порахувати тепловтрати приміщення , 

 2. спосіб лікування - підібрати найефективніший спосіб опалення конвекційний чи панельний,

 3. лікування - оцінити необхідну потужність опалення в кіловатах,

 4. дозування - розподілити потужність по площі приміщення згідно норм. 

 5. супутні ліки - обов'язково встановити а) терморегулятор в кожній кімнаті (автоматично вимикає панелі при досягненні бажаної температури і вмикає при зниженні), б) підключити двух або трьох зонний електролічильник. Тариф вночі становить 0,45 грн, а в день 0,90 грн/кВт*год. 

Вся планова робота відображається в кошторисі та робочому проекті на опалення, 

Після погодження Проекту з обленерго та відрізанням від підприємства теплових мереж - потрібно закупити необхідне обладнання (іч панелі, терморегулятори та матеріали для монтажу) та замовити установку кваліфікованим електриком з монтажної організації. 

Вся виконана робота - підтверджується документально Актом виконаних робіт, наданих послуг, а купівля обладнання - в накладних або товарних чеках.

І вже після цього всі засоби економії в ваших руках - це керування терморегуляторами в кожній кімнаті: у вашу відсутність радимо зменшувати температуру до економ. режиму, напр., 12-15 С, в присутність - 18-20 С. Для більш точного керування радимо вибирати терморегулятори з функцією добового і тижневого програмування температури повітря (від 850 грн/шт), де є можливість задати різну температуру на часові періоди доби з понеділка по неділю, яка буде автоматично перемикатись щотижня без вашої участі. Також є моделі з WiFi керуванням і статистикою споживання по кожній кімнаті у вашому смартфоні (від 1150 грн).Так. Для клієнтів виробника ТМ УКРОП діє послуга “опалення під ключ”, замовивши яку, ви економити свій час і бережете нерви. Вона включає: 1) проект + 2) обладнання (обігрівальні панелі, терморегулятори, все для монтажу в т.ч. нова проводка, бойлер) + 3) послуга доставки до дверей + 4) демонтаж старого опалення + 5) монтаж нового опалення + 6) придбання лічильника день-ніч + 7) тільки для Ковеля, допомога в оформленні дозвільних документів. Останній пункт самий копіткий, оскільки хтось повинен представляти інтереси багатоквартирного будинку в державних органах і займатись оформленням необхідних документів та збором підписів жильців. Лишається оплатити Обленерго за роботу по заміні електролічильника на новий, якщо у вас його немає і за добавлення потужності, за необхідності.

Послуга під ключ починається з невеликої предоплати з кожної квартири, яку ми оформляємо договором купівлі-продажу, товарним чеком тощо.Виходячи з досвіду і норм, автономне панельне низькотемпературне електроопалення працює в середньому 6-7 годин на добу або до 20 хв в годину, забезпечуючи при цьому комфортну температуру +20-22С, а решту часу розігріте приміщення повільно остигає. При збільшенні температури на 1С витрати збільшуються пр. на 3-5%. Натомість конвективне опалення (всі котли, електричні конвектори, радіатори) працює в середньому  7 - 10 годин на добу. 

Наприклад, при середній теплоізоляції кімнати 10 кв.м. в квартирі з висотою стелі 2,5м, панель потужністю 0,7 кВт візьме бл. 0,230 кВат*год, 5,5 кВт в день або 165 кВт*год в місяць. Тобто, на 1кв.м. площі в середньому 16,5 кВт в місяць. При стандартних тарифах 1,68 грн станом на 25.04.19 - витрати на опалення становитимуть 27,72 грн в місяць на 1 кв.м. площі. При офіційному оформленні електроопалення та нічному тарифі - тариф 0,90 грн в день, 0,45 грн в ночі, відповідно оплата зменшиться до 10,00 грн в місяць на 1 кв.м. площі. За таких умов, платіжка за тепло становитиме орієнтовно: 

1-но кім.квартира - 600 кВт, 400 грн в місяць, 2-х кім.квартира - 830 кВт, 550 грн, 3-х кім. квартира - 1000 кВт або 650 грн, 4-х кім. квартира - 1400 кВт,  850 грн.Настінні панелі найкраще - на стінах, в крайньому випадку на підставці (біля 230 грн) або роликах (біля 350 грн)  або, якщо це легкі металеві панелі і вже геть нема місця - на стелі. На стелі більш рекомендовані панелі з температурою гріючої пласини 250С. Панелі ставляться в місцях найбільших тепловтрат - під вікнами, якщо це кутова кімната - на кожній зовнішній стіні, яка виходить на вулицю, так щоб рівномірно закривати холодні місця (посередині стіни, вікна). При цьому панель має вільно “дихати”: відстань до підлоги мін. 10 см, до підвіконня 10 см, між панеллю та стіною - 4-5 см, за панеллю плівка-екран. Найближчі предмети до панелі не ближче 1,5 м., завішувати шторами чи сушити білизну не можна, інакше панель перегіється і може вийти з ладу нагрівальний елемент. Для цієї мети є спеціальні металеві насадки на настінні панелі (ціна від 200 грн).


Мінімально: Іч панелі, терморегулятори (вбудовані в панелі або зовнішні), екрануючі плівки.
Для офіційного електроопалення ще потрібні: 1) матеріали для монтажу: кабель, пластикові кабель-канали, дюбеля, автоматичні вимикачі (по кількості кімнат або мінімально один), пристрій захисного відключення (ПЗВ), контролер напруги (бажано), щиток для автоматів, 2) двозонний лічильник (не обов'язково), 3) бойлер для підігріву води.
Гарантійний строк якісних іч панелей не повинен бути менший 5 років, загальний строк - 25-30 років при умові наявності терморегулятора, правильному розрахунку потужності і схеми монтажу. Панелі ТМ “Українські обігрівальні панелі” мають повну гарантію 6 років, розрахунковий строк служби нагрівального елементу - до 30 років. Терморегулятори мають гарантію від 1 до 3 року, залежно від виробника. Термін служби тривалий.
Все обслуговування зводиться до протирання пилу, тобто становить 0 грн в рік. Чого не скажеш про котли і радіатори. Найбільш надійна панель - металева без вбудованих кнопок чи терморегуляторів, бо останні мають найслабкіші місця - в місцях пайки вбудованого елементу. Наприклад, вбудований цифровий терморегулятор в панелях “УКРОП” має 1 рік гарантії, в той час самі панелі - 6 років!

Так. Довгі хвилі випромінює сама людина. Наші бабусі здавна грілися глиняною пічкою, яка мала навіть більш розпечену поверхню, ніж панелі, і прогрівала людину до кісток зсередини і таким чином лікувала від багатьох недуг. Інфрачервоне вигрівання має лікувальний ефект, покращує кровообіг, тому його використовують в фіз. кабінетах медичних закладів. Та на відміну від печі та радіаторів і конвекторів, панелі не здіймають пил і не пересушують повітря, що особливо корисно для алергиків і в сезон простуд. 

Максимальна дозволена СанПІном температура гріючої поверхні настінного обігрівача 90С. Наші панелі успішно гріють в дитсадках і школах наприклад. В мене особисто в дитячій кімнаті стоять панелі з самого народження малюка, дитинка при дотику рефлекторно відразу забирає пальчик і не обпікається,  подібно як вона реагує на гарячий чайник. Єдиний мінус - при тривалому контакті може бути опік, наприклад в нетверезому стані людина може обпектись :)


За 8 років нашими клієнтами є як численні організації, так і населення. Ми вигравали також тендери в системі Прозоро. Наприклад, мережа відділень Ощадбанк м. Чернівці, Мережа аптек "Подорожник" (Україна, зокрема, в Ковелі, на привокзальній площі), Міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ", Містобанк (м. Дніпро), РСП Київцентраеро (аеропорт “Бориспіль”), музична школа м.Перещепино ,Новомосковський р-н ,Дніпропетровська обл,  Але найбільш інформативний відгук опалення іч панелями “УКРОП Металік” з реальними платіжками і адресою приватного будинку надіслав нам клієнт з Нікополя, який розміщений у нас на сайті ukrop-paneli.com 

Так, залежить звичайно. Але ж і насос будь-якого котла теж живиться від електрики. Але давайте проаналізуємо, як часто у вас відключають електропостачання, а якщо так - на скільки часу. Планові відключення як правило тривають кілька годин, протягом яких добре прогріте приміщення здатне втримати комфортне тепло. Або давайте порівняємо якість і частоту поставки іншого палива: газу, дров чи пелет. Особливо страждають власники твердопаливних вибухонебезпечних котлів, які мимоволі стають кочегарами і заложниками графіку підкидання палива, в противному випадку може трапитись пожежа або серйозні поломки в системі. Газовий котел теж вважається не самий безпечний. Найбільш болюче аварійне відключення електропостачання на добу і більше. Тоді на допомогу можуть прийти електрогенератори, наприклад дизельні: мінус - вони виділяють кіптяву і шум, тому мають стояти на вулиці або на балконі. Найоптимальніший вихід з ситуації: акумулятори наприклад автомобільні, але підключати їх повинен фахівець - електрик. Як відомо акумулятори можно

 зарядити з допомогою альтернативних джерел енергії вітру, сонця, води, надр. Ці технології дорогі, але з кожним роком стають доступніші і їх ККД росте.

Звичайно. Або позвонивши нам або в інтернеті на нашому сайті http://ukrop-paneli.com в розділі “Економія” є Тепловий калькулятор, всього за 2-3 хв. внісши туди дані свого житла ви побачите розрахунок. Він залежить від площі і висоти стелі, теплоізоляції приміщення, його поверховості, площі і типу вікон, кількості зовнішніх стін. 

Для м'якої зими достатньо в калькуляторі задати температуру -5С, всередині за замовчуванням береться до уваги +20С. Ви отримаєте розрахунок необхідної потужності, споживання по різних тарифах. Ця цифра споживання і буде вашою стандартною платіжкою за тепло, внісши середню суму своєї платіжки за тепло, ви побачите економію в гривнях за місяць і за весь сезон, а також окупність нової системи опалення. 

Для морозної зими зазвичай обирається температура за вікном -20 С. Необхідна потужність опалення коливається в межах 50 -100 Ват на кв.м. Тобто панель на 300 Ват - обігріє 3-7 кв.м, 500 Ват - 5-10 кв.м., 700 Ват - 7-14 кв.м., комплект 1000 Ват - - 10-20 кв.м., комплект 1400 Ват - 14- 28 кв.м. 

Для автономної індивідуальної системи електроопалення потрібно вибирати температуру за вікном не менше -20С.

На м”яку зиму 0-5 С переважно вистачить. Але в мороз в великих холодних квартирах може не вистачити, а саме: якщо квартира кутова, неутеплена, на першому чи останньому поверсі, з висотою стелі більш як 2,7м потужності необхідно зазвичай більше. Вихід, є. Рекомендуємо добавити потужність в РЕСі, сплативши разовий платіж - біля 2000 грн за 1 кВт. Якщо такої технічної можливості не передбачено на ваш будинок  - можна з допомогою спеціального реле вмикати панелі по-черзі, або вимикати взагалі на період роботи ваших потужних побутових приладів (пралка, праска тощо). Наші спеціалісти вас детальніше проконсультують.

Різниця в розподілі тепла. На відміну від металевих іч панелей, керамічні трохи більше тепла накопичать в собі і повільніше охолонуть, в той час як металеві - більше тепла накопичать в стінах і кімната в міру своєї теплоізоляціі довше буде остигати. Чим легша і тонша металева панель, тим більше вона дасть променистого тепла - близько 80%, і менше - конвективного (обігрів повітря) - 20%, кераміка з товщиною до 2 см - може мати співвідношення 60% / 40%. В більш теплоізольованих приміщеннях, квартирах вигідніші металеві панелі, вони на більшу глибину прогріють стіни, приміщення будуть довше остигати, і панелі будуть менше працювати і споживати, і навпаки.

Принцип один і той же - обігріває поверхні предметів, а не повітря, але є великі відмінності: 

 • 1) УФО короткохвильовий, прогріває поверхні всього на кілька міліметрів, а настінні ІЧ панелі ТМ УКРОП довгохвильові, прогрівають поверхні предметів і стіни в глибину на кілька см, таким чином приміщення довше затримує тепло,

 • 2) наші ІЧ панелі не світять, гріючий елемент ніхромова нитка закритий ,ізольований і не контактує з повітрям, тому не спалює кисень і служить довше,

 • 3) ІЧ панелі низькотемпературні (настінні 80-90С), корисні, мають дозвіл на застосування для обігріву житлових приміщень, шкіл, садків , УФО біля 800-1000 С - для тимчасового обігріву, якщо користуватися постійно - у людей виникає дискомфорт, головні болі.

1) торгова марка має відпрацювати на ринку не менше гарантійного сроку панелей (ТМ УКРОП з 2011 року), 

2) чим більша повна гарантія на панелі тим більш якісні комплектуючі і надійніша збірка (від 5 років) - ТМ УКРОП - 6 років,

3) товар сертифікований, 

4) бажано щоб панель була розбірною і підлягала ремонту, 

5) керамічні панелі на відміну від металевих більш крихкі, бояться ударів, можуть бути дорожчі в транспортуванні, 

6) ціна не нижче середньої по ринку, дорожчі не завжди якісніші - часто в високій ціні можуть закладатись витрати на роздутий штат, дорогу рекламу, міжнародні сертифікати і т.п., 

7) наявність відгуків на сторонніх сайтах або реальних відео-відгуків клієнтів.

Щоб придбати іч панелі УКРОП по найкращим цінам у Ковелі - звертайтесь у головний офіс відділу продажу від виробника за адресою: м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5 офіс 201 (приміщення колишньої податкової, зараз - Оранта), але попередньо просимо передзвонити. Також слідкуйте за новинами на сайті та підписуйтесь на ютуб-канал eco-obogrev. Замовити іч панелі УКРОП також можна на офіційному сайті виробника: http://ukrop-paneli.com або за тел. Vodafon: 050-1000-136, Київстар: 096-004-77-44 (Viber Whatsapp), Lifecell: 093-553-2008, запитати керівника Андрія Євгенійовича. Доставка обладнання в не сезон зазвичай за 1-3 дні на відділення «Нова пошта», «Делівері», «Ін-тайм» або адресна до дверей. Для гурту - доставка безкоштовна до дверей. 

Способи оплати: готівкою при отриманні товару (наложенний платіж), предоплата на розрахунковий рахунок, розстрочка без відсотків від 3 до 12 місяців.

Можливий виїзд монтажників на адресу для оцінки монтажу і демонстрації панелей. Також можливий безкоштовний тест іч панелей.

Для багатоквартирних будинків в Ковелі, діють спеціальні умови і ціни, а також допомога в оформленні необхідних дозвільних документів при замовленні послуги під ключ!

Звертайтесь до нас вже сьогодні, не чекайте подорожчання і перебоїв в доставці в гарячий сезон (а це як правило з вересня і по завершення морозів).

Нехай  в ваших оселях завжди буде тепло і затишно!З повагою, керівник відділу продажу виробника ТМ “Українські обігрівальні панелі” Андрій Євгенійович Проц
Тел.: Viber, Whatsapp, Telegram: +38067-856-89-35, +38050-1000-136, +38093-553-2008  obogrev01@gmail.com 25.04.2018