Панели УКРОП - Вопросы

Питання - відповіді

Як економити на опаленні з електричними панелями і зменшити платіжки до 3 -4 -х разів порівняно з централізованим опаленням.
Поради від виробника ТМ “Українські обігрівальні панелі”.

В умовах постійного росту комунальних тарифів на опалення, дуже актуальним є питання пошуку альтернативних способів економного опалення. Особливо гостро це стосується власників приміщень з централізованим опаленням, де, на фоні скорочення субсидій, люди з власної кишені почали сплачувати непомірні суми, як доходять до 4000 грн за 3 кім. квартиру і при цьому тепла в кімнатах не завжди вистачає. Тому відключення від централізованого опалення – це можливість особисто обирати спосіб опалення, самостійно контролювати витрати на тепло в кожній кімнаті та не отримувати квитанції з захмарними цифрами. Саме тут постає питання, який саме спосіб опалення обрати, щоб це було економно, безпечно та комфортно?

В цій статті ми зібрали найбільш поширені питання клієнтів, виходячи з досвіду роботи з 2011 року. Відповіді дає директор офіційного інтернет-магазину виробника ТМ «Українські обігрівальні панелі” (УКРОП) Андрій Євгенійович.

Якщо врахувати такі показники, як доступність по ціні, економічність, безпека, екологічність, простота і швидкість установки то я би виділив в першу чергу електроопалення, і його підвид - інфрачервоне, а саме -довгохвильове або низькотемпературне.

1) Способом передачі тепла. Якщо коротко, вони накопичують тепло в предметах і гріють людей, а не повітря під стелею. Відомо, що кімнату можна нагріти через: 1) обігрів повітря (конвекційний спосіб - він же є традиційний), 2) контакт з нагрівальною поверхнею (тепла підлога), 3) інфрачервоні (далі ІЧ) теплові промені. Кожен із способів в чистому вигляді практично не існує, але завжди щось переважає. Так, традиційні водяні чи електричні радіатори, конвектори, "дуйчики" ПЕРЕВАЖНО гріють повітря (на 80-95%), натомість ІЧ панелі гріють повітря в середньому лише на 30%, а решту тепла - 70% - віддають через інфрачервоні хвилі напряму предметам та поверхням огороджувальних конструкцій (стінам, підлозі, стелі), а ті вже мяко прогрівають повітря.

2) Рівномірністю прогріву приміщення. При конвективному опаленні, тепле повітря постійно піднімається вгору, тому під стелею завжди тепліше, в ногах - холодніше, при іч панелях - тепло розподіляються більш рівномірно.

Відомо, що будь-яке тверде тіло із температурою вище 0% випромінює іч промені. Живі організми можуть не лише випромінювати, але й поглинати іч промені. Без цього життя на планеті не можливе. Чим вища температура джерела - ти промені коротші. Іч промені ділять на довгі (темні або невидимі), середні (помаранчеві), та короткі (червоні). Так, як тіло живої людини випромінює довгі іч промені, для побутового обігріву і зокрема опалення житла згідно ДБН (Державні будівельні норми) використовуються саме довгохвильові або темні (ті, що не світять) ІЧ панелі. Настінна іч панель із температурою до 80-90 С, або стельова панель з температурою 250С гріє сонячним теплом із найріднішими для тіла людини довгими хвилями. Але чим ближча температура панелі до тіла людина, тим вона комфортніша. Тому настінні іч панелі дають найбільш м'яке тепло, комфорт, гарне самопочуття та користь для здоров"я. При ІЧ опаленні приміщення обігрівають головним чином за рахунок променевого теплообміну між панеллю, яка гріє та поверхнею огороджень. Випромінювання від панелі, потрапляючи на поверхню огородження і предметів, частково поглинається, частково відбивається. При цьому виникає так зване вторинне випромінювання, коли прогріті поверхні стін і т.д. починають повторно обігрівати кімнату.

Конвекційне опалення гріє переважно повітря, і це основний недолік, оскільки повітря дуже поганий теплоносій - воно швидко втрачається при провітрюванні, вентилюванні, через щілини і т.п. Також, повітря нерівномірно розподіляє тепло - під стелею гарячіше, в ногах - холодніше. Скажімо щоб в ногах відчувалось +20С, під стелею має бути +24-25С. Ці зайві 4-5С є конвективні втрати -витрати на нагрів повітря під стелею. Натомість, іч панелі рівномірніше розподіляють тепло (різниця може сягати лише 1С), накопичуючи його в конструкції приміщення, яке в свою чергу повільніше остигає і м'яко обігріває повітря, панелі при цьому менше часу працюють. Основі переваги іч панелей є:

 1. економічність порівняно з конвекційним опаленням (до 50%).
 2. здоровий мікроклімат, оскільки не спалює кисню, не осушує повітря (особливо важливо в дитячих кімнатах!);
 3. мінімальна конвекція, не піднімає пил;
 4. мінімальне навантаження на електромережу;
 5. термін експлуатації понад 25 років, не потребує обслуговування чи ремонту;
 6. корисне для здоров’я та самопочуття людей і тварин, лікувальна дія на мешканців (вплив ІЧ-променів та аніонів на людину);
 7. висока пожежна безпека, не потребує дорогої проектної документації;
 8. нижча вартість обладнання порівняно із котлом, радіаторами, трубами;
 9. зручність та швидкість монтажу/демонтажу при переїзді (власноруч);
 10. комфорт за нижчої температури;
 11. знешкоджує житло від цвілі, грибків, бактерій, усуває сирість стін.
 12. не боїться перепадів в мережі - немає потреби в стабілізаторах напруги;
 13. естетичний дизайн, ергономічність: кріплення на стелі, наприклад, дає можливість безперешкодного розміщення меблів та предметів;
 14. можливість гнучкого програмування клімату та додаткової економії.

Без офіційного проекту іч панелі є звичайними побутовими обігрівачами, які можна підключити в розетку і грітись, але в межах виділеної потужності на житло. Але для максимальної економії, потрібно оформити їх як індивідуальне ОПАЛЕННЯ, також щоб отримати пільговий тариф 0,90 грн/кВт*год на ліміт 3000 кВт в місяць в опалювальний період. От для цього і потрібен робочий проект на індивідуальне електроопалення. Орієнтовно він коштує для приватних будинків до 2000 - 2500 грн, для квартир до 1800-2000 грн. Для наших клієнтів наш проектант виготовить його зі знижкою. Термін в не сезон біля 1 тижня.

При самостійному монтажі з підключенням панелей напряму в розетки, мінімальна вартість комплекту панельних обігрівачів з терморегуляторами становить: 1-но кім.квартира - від 4000 до 7000 грн, 2-х кім.квартира від 6000 до 11000 грн, 3-х кім. квартира від 8000 до 17000 грн, 4кім. квартира від 10000 до 20000 грн. Ціна залежить від необхідної потужності ,виходячи з теплоізоляції квартири. Неутеплені, кутові, на першому і останньому поверхах квартири зазвичай потребують більше потужності, а відтак більше панелей. В такому випадку ви користуєтесь опаленням при діючих тарифах.

Наприклад, для 2-х кім. квартири заг. площею 50 кв.м. утепленої ззовні пінопластом 10мм, двохкамерними склопакетами, розміщеної між поверхами, не кутової, з висотою стелі 2,5м потрібно згідно норм 2,5 кВт потужності панельного опалення або 4 -4,5 кВт конвективного опалення (котли). Для системи опалення необхідно: 4 панелі: зал - 500+500 Ват, спальня - 700 Ват, кухня - 300 Ват, в ванну - рушникосушка 300 Ват, або панель на 200 Ват, 4 терморегулятори).

Для максимальної економії та при замовленні послуги під ключ, додатково необхідно сплатити: 1) вартість демонтажу і монтажу, матеріали - близько 6 -10 тис, 2) проект для квартири 1,5 - 2 тис. грн, 3) електролічильник день-ніч (не обов'язково) - 1700 - 2500 грн залежно від моделі + монтаж від РЕСУ, всього до 3 тис грн., 3) добавлення потужності (за необхідності) біля 2 тис. грн РЕСу за 1 кВт (разово).

Всього кошторис індивідуального панельного електроопалення під ключ з новим лічильником день-ніч для неутеплених квартир становитиме приблизно: 1-но кім.квартира - 18 000 грн або 1500 грн в місяць, 2-х кім.квартира - 21 000 грн або 1750 грн в міс, 3-х кім. квартира - 29 000 грн або 2416 грн в міс, 4-х кім. квартира - 33 000 грн або 2750 грн в місяць в рассрочку без відсотків на 12 місяців.

Официальные представительства

Главный офис
г. Ковель, ул.Степана Бандеры, 5, оф. 201

г. Днепр, г. Каменское

+38 (095) 021-39-12
+38 (096) 004-77-44

г. Киев

+38 (050) 100-01-36

Директор - Проц Андрей Евгеньевич

+38 (067) 856-89-35
+38 (093) 553-20-08
+38 (095) 021-39-12
- производственные мощности находятся в г. Кропивницкий.